قوانین ایلان ماسک برای موفقیت

قوانین ایلان ماسک برای موفقیت

ایلان ماسک (Elon Musk) را باید رکورد دار پیشرفت و موفقیت دانست. تفکرات آینده نگرانه وی در کارآفرینی کاری کرده که وی در صنایع فضایی، خودرو، اینترنت و فضاهای حمل و نقل عمومی‌، فردی شناخته شده است. ولی چه رویکردی باعث این همه موفقیت در او شده است؟؟؟ این سوالی بزرگ و بعضاً چالش برانگیز است. چرا که عادات و رفتار های خاص او (به گفته خودش) نقشی مهم در موفقیت های او در برابر چالش هایی است که او در مسیر کاری خود دارد.

  • هرگز تسلیم نشو… این که فقط بگوییم ماسک یک آدم سمج در زمینه کاری است به نوعی دست کم گرفتن شخصیت اوست. بعد از هر شکست و ورشکستگی او دوباره بلند شده و سعی و تلاش را شروع می‌کند.

 

  • چیزی را انجام دهید که واقعاً به آن علاقه مند هستید. در یک ارائه ماسک اذعان داشت که: “به هر مکان شغلی که پا می‌گذارید، حتی اگر شما بهترین بهترین‌ها باشید، همیشه احتمال شکست خوردن وجود دارد. بنابراین من معتقدم که بسیار مهم است که کاری را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید چرا که در غیر این صورت زندگی برای شما بسیار کوتاه خواهد بود.”

 

  • به افراد کوچک گوش ندهید. اگر به خودتان ایمان دارید به مخالفان خود اهمیت ندهید: به آن‌ها اثبات کنید که اشتباه می‌کنند. 

 

  • ریسک کنید. هنگامی‌که در دانشکده حسابداری دانشگاه مارشال در جنوب کالیفرنیا در سال ۲۰۱۴ ماسک سخنرانیش را شروع کرد ماسک بخشی از دانشش را با آن‌ها در میان گذاشت تا دانشجویان تازه را به دنیای واقعی دعوت کند: اکنون وقت آن است که جسورانه عمل کنید”اکنون زمان ریسک کردن شماست. شما بچه ای ندارید. هنگامی‌که سن شما بالاتر می‌رود تعهدات شما بیشتر می‌شود. هنگامی‌که شما یک خانواده تشکیل می‌دهید، دیگر فقط در رابطه با خودتان ریسک نمی‌کنید، بلکه ریسک شما خانواده تان را نیز در بر می‌گیرد.با این حساب انجام کارهایی که ممکن است جواب ندهند سخت تر خواهد شد. اکنون زمان آن است که قبل از متعهد شدن دست به ریسک‌های مختلفی بزنید ، به شما اطمینان می‌دهم که از آن پشیمان نخواهید شد.”

 

  • کارهای مهم را انجام دهید. ماسک می‌گوید:”من واقعاً فکر نمی‌کردم تسلا به موفقیت برسد. من فکر می‌کردم به احتمال بسیار زیاد شکست خواهیم خورد. اگر چیزی به اندازه کافی مهم باشد شما باید تمام تلاشتان را بکنید حتی اگر نتیجه منجر به شکست شود.”

 

  • بررسی کنید که هزینه هایی که می کنید بر بهبود محصولتان متمرکز هست یا خیر؟در پروژه تسلا ما هیچ هزینه ای برای تبلیغات نکردیم. ما کل هزینه را بر روی تحقیق و توسعه و ساخت کردیم که بتوانیم خودروها را به بهترین شکل ممکن تولید نماییم. برای هر شرکتی که در آن مشغول هستید به این فکر کنید که آیا این تلاش‌هایی که برای مردم می‌کنید آیا به بهبود نتایج محصولات یا خدماتتان منجر می‌شود یا خیر؟ و چنانچه اینطور نیست، دست از این تلاش بردارید.

 

  • افراد بزرگ را جذب کنید…مطمئن باشید در گروهی عضو می‌گردید که افراد بزرگ در آن شاغل هستند یا افراد بزرگ را در آن جذب کنید. اگر شما در حال ایجاد یک شرکت هستید همه چیز را می‌توانید برای گردآوری افراد بزرگ فراهم سازید.

 

  • به شدت سخت کار کنید. سخت کار کردن به معنی این است که هر ساعت بیداریتان درگیر باشید. این چیزی است که من می‌گویم به خصوص اگر در حال تأسیس یک شرکت نوپا هستید.

 

پیشنهاد آیفوبلی :

می خواهید در خودتان تحول ایجاد کنید؟! ۸ راهکار برایتان داریم!

۵ نکته کلیدی برای برقراری ارتباط قوی

اساسی ترین جزء مهارت های ارتباطی گوش دادن است

0

دیدگاه شما

5 × دو =

بدون دیدگاه