بلاگر Blogger کیست؟

بلاگر کیست؟

با توجه به گسترش نفوذ اینترنت در زندگی امروزی مشاغل و کارهای مختلفی ایجاد شده که هریک می تواند به نوعی برای افراد ایجاد درآمدزایی کند. به این ترتیب با گسترش اینترنت، وبسایت ها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی عناوین مختلفی از مشاغل ایجاد شد. در این مقاله قصد داریم بلاگرها Bloggers را به شما معرفی کنیم.

بلاگر Blogger کیست؟

پیش از آنکه شبکه های اجتماعی با این گستردگی در بین مردم جا بیفتد، افرادی در وبلاگ های خود، مطالبی در زمینه های مختلف از جمله تجربیات شخصی درباره مسائل مختلف، مد و زیبایی، آرایشی و بهداشتی، غذایی، تجربه های مسافرتی و … می نوشتند. به این ترتیب این مطالب با افرادی که دنبال کننده ی وبلاگ آنها بودند به اشتراک گذاشته می شد. به این ترتیب به نویسنده های این وبلاگ ها، بلاگر گفته می شود.

با گسترش شبکه های اجتماعی و خصوصاً فیسبوک در دنیا، این تعریف دچار تغییراتی شد، به این ترتیب امروزه به تمام افرادی که در زمینه های مختلفی از جمله مد و زیبایی، آرایشی و بهداشتی، غذایی، تجربه های مسافرتی و … پست هایی در شبکه های اجتماعی خصوصاً فیسبوک و اینستاگرام قرار می دهند، بلاگر گفته می شود. در صورتی که عده ای از متخصصان هنوز بر تعریف اولی تأکید دارند، اما در بین مردم تعریف دوم بیشتر جا افتاده است.

چگونه می توان بلاگر شد و از آن درآمد کسب کرد؟

نصب برنامه های مختلف شبکه های اجتماعی و یا ساخت وبلاگ و وبسایت و پست گذاشتن در یک شبه شما را به بلاگر تبدیل نمی کند و برای این کار لازم است تلاش بسیاری کنید. در واقع اگر می خواهید وارد این حوزه شوید، باید به آن به چشم یک کسب و کار نگاه کرده و برای آن زمان بگذارید و شاید حتی لازم باشد که هزینه کنید. همانطور که خودتان هم می دانید، در حال حاضر افراد مختلفی در این حوزه مشغول به فعالیتند و توانسته اند درصد زیادی از مخاطبان را جذب صفحات خود کنند. بنابراین باید با درایت و هوشمندی وارد این حوزه شوید.

برای وارد شدن به این حوزه فعالیتی باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • توانمندی و مهارت های خود را بشناسید.
  • حوزه فعالیتی خود را با توجه به توامندی ها و امکانات خود مشخص کنید.
  • یک نام تأثیرگذار برای وبلاگ یا صفحه اجتماعی خود انتخاب کنید.
  • محتوای مناسب و جلب توجه کننده متناسب با حوزه فعالیت خود تولید کنید.
  • در وبلاگ یا صفحه اجتماعی خود فضایی صمیمانه و ارتباطی خوب با مخاطبان ایجاد کنید.
  • اگر از عکس ها یا مطالب دیگران استفاده می کنید، حتماً منبع را ذکر کنید.
  • با فالوورهای خود ارتباط داشته باشید. سعی کنید برخی از آنها را دنبال کنید.
  • رفتار مخاطبان خود را بشناسید. 
  • در تولید محتوا خلاقیت داشته باشید و از دیگران کپی برداری نکنید.
  • و…

کسب درآمد از طریق بلاگر شدن

بعد از اینکه مخاطبانی برای خود جمع آوری کردید می توانید به تبلیغات برندها و سایر کسب و کارها بپردازید و از این طریق درآمدزایی کنید. از طرفی دیگر می توان واسطه ی فروش محصولات برندهای مختلف نیز شد.

ممکن است در اینترنت و سایت های مختلف درباره درآمدهای کلان این حوزه کسب و کاری مطالب بسیاری شنیده باشید. اما لازم است یک نکته مهم را صادقانه با شما در میان بگذاریم :

” بدست آوردن درآمد در این حوزه چندان ساده نیست و زمان زیادی طول می کشد تا شما به عنوان یک بلاگر برای مردم شناخته شوید. همچنین بازهم زمان زیادی طول می کشد تا مردم به شما و حرف هایتان اعتماد کنند” 

بنابراین بهتر است با دید باز و رویکردی شفاف وارد این حوزه شوید.

 

پیشنهاد آیفوبلی: 

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing چیست؟

ترفندهای اینستاگرامی

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

دوازده − هفت =

بدون دیدگاه