سفر، شما را به کارآفرینی بهتر تبدیل می کند

سفر، شما را به کارآفرینی بهتر تبدیل می کند

سفر بر رشد فردی و شخصیتی افراد تأثیر بسزایی دارد. تحقیقات اخیر نیز نشان داده که سفر می تواند بر روحیه کارآفرینی نیز تأثیر قابل توجهی داشته باشد. کارآفرینان می دانند که بهترین مسیر برای موفقیت این است که بتوانند با شرایط خود را تطبیق داده و سازگار شوند. همان طور که در سفر افراد سعی می کنند خود را با شرایط وفق دهند. در این مقاله می خوانیم که چگونه سفر می تواند بر کارآفرینان تأثیرگذار باشد.

اغلب بنیان گذاران، مدیران و کارآفرینان به دلیل مشغله های کاری فرصت نمی کنند تا از تعطیلات خود استفاده کنند و فکر می کنند بهتر است از هر فرصتی برای کارکردن استفاده کنند. اما تحقیقات علمی و مطالعات نشان داده که سفر و استفاده از تعطیلات می تواند انرژی منفی را بیرون برده و فرد با تجدید قوا بتواند بهتر از قبل عمل کند. سفر باعث افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس می شود که هر دو برای کارآفرین ضروری است. سفر می تواند یک برنامه ی آخر هفته کوتاه نیز به حساب بیاید.

برای مدتی دور بودن از محیط کار می تواند احساس بهتری ایجاد کند.

اکثر کارآفرینان به کار خود علاقه مندند و به خاطر موج شدید رقابت و مسائل پیچیده ی کسب و کارها لازم می بینند که بیشتر زمان خود را صرف کار کنند. اما به مرور این فشار کاری باعث تضعیف روحی و جسمی فرد می شود و به این ترتیب عملکرد او ضعیف می شود. مسافرت فرصتی است تا از دفتر خارج شده و برای مدتی هرچند کوتاه از فضای کار، ایمیل ها و اتفاقات کاری دور باشید. 

خود را جای دیگران قرار داده و از دیدگاه آنها به تیم نگاه کنید.

سفر باعث می شود با فرهنگ و اتفاقات سایرین آشنا شوید. اگر قرار باشد همواره در یک جا باشید، مسلماً دیدی بیشتر از محیط فعلی خود بدست نخواهید آورد. با سفر کردن با فرهنگ و رفتارها و دیدگاه های جدیدی آشنا می شوید که هریک می تواند روی کارکرد خود و تیم اثربخش باشد. در واقع یادگیری چیزهای تازه می تواند در رفتارها و رویکردتان تأثیر قابل توجهی داشته باشد. 

نوآوری و خلاقیت از موارد ضروری برای کارآفرین است.

سفر مانند هر تجربه دیگری چالش هایی را با خود به همراه دارد. به تعویق افتادن پرواز، یا نرسیدن به موقع چمدان و بارها و … می تواند هریک مسائلی را در سفر برای شما پیش بیاورد که برنامه ریزی شما را دچار مشکل کند. اما با کمی تأمل می تواند هریک از این چالش ها را به خوبی پشت سر گذاشت.

هر یک از این چالش ها و رفتارهای متقابل برای رفع آنها می تواند باعث رشد خلاقیت و نوآوری در شما به عنوان یک کارآفرین شود. بنابراین لازم است در شرایط مختلف قرار گرفته و تجربه های مختلفی بدست آورید.

در کل سفر به خاطر مسائل و اتفاقات خود و تجربه هایی که در حین آن بدست می آید، می تواند برای هر فردی خصوصاً کارآفرین تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

پیشنهاد آیفوبلی:

می خواهید کسب و کارتان را گسترش دهید؟!

تشخیص فرصت در کارآفرینی

0

دیدگاه شما

هشت − 2 =

بدون دیدگاه