داشتن یک شغل امن یا چند شغل؟

داشتن یک شغل امن یا چند شغل؟

با تغییرات کلی در کسب و کارها و زمینه های مختلف کسب درآمد، امروزه شاهد این هستیم که افراد ممکن است به بیش از یک شغل مشغول باشند. اگرچه چند شغله بودن افراد را می توان دلیلی بر کمبود درآمد شغل اول دانست. اما در حالت نرمال هم می توان در کنار شغل اول و ثابتی که دارید، کارهای جانبی دیگری انجام دهید و از سایر مهارت هایتان که به ظاهر چندان به چشمتان نمی آید استفاده کنید. فقط لازم است کمی پیگیری کنید.

شاید عده ای از ما کارکردن را از بعد از فارغ التحصیلی یا در دوران دانشجویی شروع کرده باشیم. در مصاحبه با افرادی که زودتر از این زمان وارد بازار کار شده اند، تجربه های جالبی بدست آوردیم که در این مطلب به اشتراک می گذاریم.

با توجه به موقعیت های شغلی در کشور، خیلی از افرادی که قبل از پایان تخصیلات آکادمیک وارد بازار کار شدند، به کارهایی مثل فروشندگی یا شاگردی کنار استادکارها پرداخته اند و می توان گفت به نسبت یک فرد تحصیل کرده می توانند مهارت های بیشتری داشته باشند.

شانون برام Shannon Bream در صفحه توییتر خود می نویسد من 5 شغل مختلف داشتم:

  1. بازاریاب تلفنی
  2. نماینده فروش ویکتوریا سیکرت
  3. وکیل
  4. گرداننده حیوانات خانگی
  5. پیانیست مراسم عروسی

او در حال حاضر یک روزنامه نگار تلویزیونی آمریکایی است و برای کانال فاکس نیوز کار می کند. بیش از 2000 نفر با توییت او همراه شده و تجربه ی مشاغل خود را می نویسند. (برای دیدن توییت اینجا کلیک کنید)

در درجه اول شاید دیدن اسامی این شغل ها برایتان عجیب یا خنده دار باشد. اما این افراد از این مشاغل درآمد کسب کرده اند. با تغییراتی هم که در سبک زندگی و کسب و کار کشور ما بوجود آمده شاید برخی از این مشاغل اکنون در ایران نیز بوجود آمده باشد.

امروزه نباید به دنبال این باشید که در جایی استخدام شوید و زندگی خود را با 30 سال کارکردن پشت میز و حقوق کارمندی سپری کنید. داشتن یک شغل با حاشیه امنیت قابل قبول برای هر فردی یک حالت ایده آل است. اما گاهاً درآمد این نوع مشاغل نمی تواند کامل باشد. بعد از زمان اداری هر شغلی، زمانی تا روز بعد داریم که می توان با یک برنامه ریزی و پیاده کردن ایده هایی خلاقانه از این زمان های اضافی هم کسب درآمد کرد.

برای آنکه بتوانید از زمان های اضافی خود کسب درآمد کنید:

  • مهارت های خود را بشناسید.
  • به دنبال ایده های جدید برای کسب درآمد باشید. شاید ساده ترین راه ها زودتر شما را به کسب درآمد برساند اما اگر کمی بیشتر فکر کنید می توانید بهتر عمل کنید. (کارکردن در سرویس های تاکسی آنلاین را آخرین گزینه قرار دهید)
  • نیازهای فعلی جامعه را بشناسید.
  • در سایت های فریلنسری، از خودتان رزومه بگذارید و به دنبال پروژه هایی باشید که با مهارت های شما مطابقت داشته باشد.

بنابراین با کمی مطالعه و بررسی می توانید کارهایی انجام دهید که اولاً خودتان از انجام آن لذت می برید، همچنین انجام آنها بعداً می تواند برای شما به یک رزومه کاری تبدیل شود. توصیه تیم آیفوبل به شما این است که اگر درحال حاضر شغل مناسب و قابل قبولی دارید، بازهم به دنبال انجام کارهای پروژه ای باشید. این کار می تواند مهارتهای شما را بالا ببرد و رزومه ی قوی تری برایتان فراهم کند. بنابراین با یک روزمه ی بهتر مسیر شغلی به یک باره جهشی رو به جلو خواهد داشت.

 

پیشنهاد آیفوبلی :

۸ نشانه غیرمنتظره ای که با دیدن آن باید کارمند اخراج شود

0

دیدگاه شما

سه × دو =

بدون دیدگاه