تعطیلات افراد موفق

day off - تعطیلات افراد موفق

مطالعه بین المللی مرکز رهبری خلاقانه (Center For Creative Leadership) نشان می دهد که متخصصان حرفه ای و صاحبان کسب و کارها در ایالات متحده و 36 کشور دیگر در حال حاضر در یک هفته کامل 72 ساعت کار می کنند. این مطالعه می گوید این گروه تنها برای فعالیت های شخصی خود 3 ساعت زمان دارند و مابقی زمان را برای وعده های غذایی و ورزش و خواب صرف می کنند.

بنابراین در چنین شرایطی زمان استراحت و تعطیلات این گروه به شدت کم بنظر می رسد. یا حتی می توان گفت عملاً وقت چندانی برای گذراندن تعطیلات باقی نمی ماند. بسیاری از صاحبان کسب و کار مدت زمان استاندارد تعطیلی برای خود را یک هفته می دانند. آنها هرگز به این فکر نمی کنند که با وجود حجم زیاد کاری به تعطیلات بیشتری نیاز داشته باشند.

این دقیقاً خلاف ذهن کارمندی است. یک کارمند انتظار یک یا دو روز تعطیلی کامل در هفته را دارد و مدت زمان کاری در هفته را 44 ساعت می داند. اگر بخواهیم ساعت کاری هفتگی این دو گروه را باهم مقایسه کنیم، باید 72 ساعت را مقابل 44 ساعت در هفته قرار دهیم. ذهن کارمندی، با گذر 44 ساعت در هفته خود را کامل خسته درنظر می گیرد. در صورتی که افراد موفق اینگونه فکر نمی کنند. آنها برای لحظه لحظه های خود برنامه ریزی دارند و می خواهند از آن بهترین استفاده را کنند.

“بنجامین فرانکلین (Benjamin Franklin) می گوید: وقت طلاست! Time is money”

فشار و ساعت کاری زیاد هم البته چندان مناسب نیست و بین کار و استراحت باید تعادل برقرار شود. کار زیاد باعث بروز اضطراب و به مرور عدم توانمندی و تصمیم گیری های صحیح می شود. اگر صاحب یک کسب و کار تمرکز کافی برای فکر کردن نداشته باشد، نمی تواند کشتی خود را به سمت موفقیت به خوبی هدایت کند و از رشد باز می ماند.

استاندارد کلی برای استراحت و گذراندن تعطیلات را می توان یک هفته به ازای هر سه ماه دانست. به این ترتیب در این مدت زمان شخص می تواند از نظر فکری و جسمی کمی از محیط دور شده و بهتر فکر کند. انرژی خود را مجدد بدست آورد و با روحیه ای تازه تر، خلاقانه تر کار کند.

 

پیشنهاد آیفوبلی : 

آیا ۴۴ ساعت کار در هفته بازده مناسبی دارد؟

 

0

دیدگاه شما

17 − 14 =

بدون دیدگاه