پنج مورد از مسائل حقوقی مشترک کسب و کارها

پنج مورد از مسائل حقوقی مشترک کسب و کارها

به عنوان مالک یک کسب‌وکار کوچک، خطر اقامه دعوی قضایی نیز باید در صدر اولویت‌های شما باشد. سردردهای قانونی، به ویژه در آمریکا ، می‌تواند شما را غافلگیر کرده و به شدت کسب و کار شما آسیب ببیند. در اینجا برخی از رایج‌ترین مسائل قانونی که شرکت‌های کوچک در آمریکا با آن مواجه هستند، آورده شده‌است.

کارمندان ناراضی

به عنوان صاحب کسب‌وکار، این یکی از شایع‌ترین سردردهای قانونی خواهد بود. در آمریکا، کارمندان حقوق بسیار بیشتری نسبت به دیگر کشورها دارند. اگر شما یک کارمند فاقد عملکرد را می خواهید اخراج کنید، ابتدا مطمئن شوید که مدارکی که به دقت توسط یک وکیل تنظیم کرده تا دلایل عزل را کاملاً شفاف سازد. عزل یک کارمند بدون هیچ گونه دلیل قانونی و موجه، درها را برای اقدامات قانونی آتی باز می‌گذارد.

موارد آزار و اذیت

عواقب قانونی تبعیض جنسیتی، قومی، سنی و غیره می‌تواند باعث مشکلات جدی برای شرکت شما شود. دقت کنید که منابع انسانی و ادارات قانونی برای رسیدگی به این مسائل به خوبی آماده باشند. در طول فرآیند استخدام، اطمینان حاصل کنید که بدون توجه به جنسیت، قومیت یا سن و فقط بر اساس نیاز های حرفه ای کار باید رفتار کنید.

بررسی وضعیت مهاجرت

شما باید مطمئن شوید که همه کارمندان شرکت می‌توانند به طور قانونی در ایالات‌متحده کار کنند. با استفاده از بررسی پیشینه و شناسایی مهاجران غیرقانونی با اسناد جعلی، از استخدام شدن کارکنان غیر مجاز بپرهیزید. دولت ایالات‌متحده برای انجام حسابرسی‌های غیرمنتظره گسترده  مشهور‌ است در صورت محرز شدن استفاده از نیروی کار غیر قانونی ، عواقب قانونی این مسئله می‌تواند یک شرکت را فلج کند.

حق نسخه‌برداری و کپی رایت

شرکت‌های نوپا در صنعت فن‌آوری اغلب با دعوای حقوقی ثبت اختراع مواجه هستند. شرکت‌ها اغلب سال‌ها روی حق ثبت اختراع کار می‌کنند, به این امید که شرکت دیگری سهواً آن‌ها را نقض کرده، تا با یک دعوای حقوقی کثیف پولی آسان از طریق اشتباه شما کسب کنند.

مشتریان ناراضی

مشتریانی که ناراضی هستند می‌توانند علیه شرکت شما اقامه دعوی کنند. اقامه دعوی یک مشتری ناراضی می تواند لطمات زیادی چه از نظر مالی و چه از نظر هویتی به شرکت و محصول شما بزند. پس لازم است که حتماً سیستمی برای رسیدگی به شکایات و بررسی نظرات مشتریان داشته باشیم.

پیشنهاد می کنم مطالب زیر را در خصوص رضایت مشتریان ،حتماً مورد مطالعه قرار دهید:

 

مسائل قانونی دیگر

این ها تنها برخی از رایج‌ترین مسائل قانونی هستند که امروزه با تجارت‌های کوچک مواجه هستند. موارد دیگر عبارتند از دعوای حقوقی مالیاتی (یک موضوع دیگر) و اختلافات قانونی با رقبا و پیمانکاران خارج از حوصله مطلب می باشد. دقت کنید که پیش از شروع ،این مشکلات را برطرف کنید و مطمئن شوید که یک تیم قانونی محکم دارید که از شما و کسب و کارتان حمایت می کند. ارتباط خوب در محیط کار و یک رویکرد برای مدیریت ،بهترین بازدارنده برای مسائل قانونی است.

 

پیشنهاد آیفوبلی :

برند یا نام تجاری چیست؟

ارزیابی استارتاپ

0

دیدگاه شما

17 − دو =

بدون دیدگاه