بهترین سایت های فریلنسری ایرانی

بهترین سایت های فریلنسری ایرانی

با توجه به بازار فعلی کار این روزها کارکردن به صورت فریلنسری در ایران هم مورد استقبال قرار گرفته و سایت های متعددی در این زمینه مشغول به فعالیتند. در این سایتها کارفرمایان پروژه های خود را با مشخصات، خواسته های لازم، هزینه قابل پرداخت و مدت زمان انجام پروژه در سایت قرار می دهند و فریلنسرها که از قبل در سایت پروفایل ساخته و رزومه دارند پیشنهاد خود را برای انجام کار ارسال می کنند. به این ترتیب کارفرما بعد از بررسی های لازم کار را به فریلنسر برگزیده می سپارد.

پروژه ها را چگونه انتخاب کنیم؟

اگر می خواهید در این حوزه کاری موفق عمل کنید، باید صادقانه وارد این فضای کاری شوید و برای پروژه هایی درخواست بفرستید که واقعاً توانایی و مهارت کافی در آن حوزه دارید. خواسته های کارفرمایان را به طور دقیق و کامل بخوانید تا در حین انجام پروژه دچار مشکل نشوید. رزومه مناسبی در پروفایل خود داشته باشد و برای زمان انجام کار و قیمت حد معقول را درنظر بگیرید. زیادی بالا یا پایین اعلام کردن قیمت، بازار کاری را برای خودتان هم در آینده خراب می کند.

کارفرمایان در سایت ها

اگر به عنوان کارفرما می خواهید آگهی منتشر کنید، حتماً اطلاعات دقیق و کاملی از پروژه بگذارید تا بعد از شروع به کار با فریلنسر دچار اختلاف و سوء تفاهم نشوید. روزمه های فریلنسرها را به خوبی بررسی کنید و یک قرارداد خوب برای انجام کار تنظیم کنید. همچنین بودجه پروژه را در حد معقولی تعیین کنید. مسلماً اگر قیمت پیشنهادی شما خیلی پایین باشد نمی توانید انتظار داشته باشید تا فردی که در آن زمینه متخصص است، کار شما را قبول کند.

بهترین سایت های ایرانی فریلنسری

همانطور که سایت های مختلفی در زمینه ی کاریابی فعال هستند، سایت های خوبی هم در زمینه ی فریلنسری در حال حاضر پل ارتباط بین کارفرماها و فریلنسرها هستند. کافی است به یکی از این سایت ها مراجعه کرده و پروفایل خود را (اگر کارفرما هستید به عنوان کارفرما و اگر فریلنسر هستید به عنوان فریلنسر) بسازید و اطلاعات لازم برحسب نوع حساب کاربری که انتخاب کرده اید را کامل کنید.

  • اگر فریلنسر هستید در پروفایل و روزمه خود این نکات را رعایت کنید:
  1. اطلاعات خود را واقعی و دقیق وارد کنید. حساب کاربری با اطلاعات واقعی می تواند بیشتر اعتماد را جلب کند.
  2. در رزومه ی خود مهارت هایتان را صادقانه درج کنید. قرار است افراد براساس این مهارت ها به شما کار بدهند و شما باید از پس آن بربیایید.
  3. قیمت پیشنهادی خود را در حد معقول بازار اعلام کنید. قیمت بیش از حد بالا کارفرما را از انتخاب شما منصرف می کند (مگر اینکه واقعاً در آن حوزه شما تنها متخصص باشید) قیمت خیلی پایین هم به نوعی ضد تبلیغ بوده و احساس اطمینان از درست انجام شدن کار را در کارفرما از بین می برد.
  4. مدت زمان اعلامی برای انجام پروژه باید جوری اعلام شود که کار را بتوانید به کارفرما برسانید.

اسامی سایت های فریلنسری ایرانی

در ادامه لیست بهترین سایت های فعال در این حوزه قرار دارد که با کلیک بر روی نام هرکدام می توانید وارد سایت مربوط شوید و فعالیت خود را به عنوان فریلنسر یا کارفرما شروع کنید:

 

پیشنهاد آیفوبلی : 

می خواهید در خودتان تحول ایجاد کنید؟! ۸ راهکار برایتان داریم!

0

دیدگاه شما

دو × 5 =

بدون دیدگاه