معرفی ۶ نرم افزار برای کنار گذاشتن وابستگی بیش از حد به تلفن همراه

معرفی 6 نرم افزار برای کنار گذاشتن وابستگی بیش از حد به تلفن همراه

باتوجه به اینکه از طریق تلفن همراه می توان بسیاری از کارهای روزمره را هماهنگ کرد و انجام داد، استفاده زیاد آن به مرور باعث وابستگی بیش از حد افراد به آن شده است. به طوری که برخی از افراد حتی وقتی می خواهند به سرویس بهداشتی بروند نیز تلفنشان را با خود به همراه می برند. اما استفاده بیش از اندازه از این وسیله ی کارا و مفید می تواند به زندگی لطمه وارد کند. بنابراین باید میزان استفاده از آن کنترل شود.

این مقاله 6 برنامه کاربردی که به ما می تواند کمک کند تا برای استفاده از تلفن همراه خود برنامه ریزی داشته و از آن به خوبی استفاده کنیم، را معرفی می کند:

  •  Offtime  (برنامه ای مخصوص iOS و Android)

به وسیله ی این برنامه می توان نوتیفیکیشن برنامه های مختلف مثل فیسبوک و بازی ها و شبکه های اجتماعی (به طور کل هربرنامه ی غیر ضروری و پرت کننده حواس) را خاموش کرد. در این برنامه حالت های مختلفی مثل زمان “خانواده” و “کار” و “زمانی برای خودم” و… طراحی شده که در هریک می توان تنظیمات جداگانه ای را درنظر گرفت. به این ترتیب در هر حالت می توان اطمینان حاصل کرد که موارد لازم روشن و عوامل حواس پرتی خاموش هستند.

  • Moment (برنامه ای مخصوص iOS و Android)

این برنامه که بیش از 7 میلیون کاربر دارد، استفاده شما از تلفن را به خوبی نشان می دهد. به وسیله ی این برنامه می توان برنامه ی روزانه ای مشخص کرد و در صورت تخطی از آن برنامه به ما هشدار می دهد. در این برنامه حالتی وجود دارد که در صورت پیش فرض قرار گرفتن، با روشن کردن صفحه گوشی هشداری به صدا در می آید تا نگذارد شما از تلفن استفاده کنید. همچنین این برنامه برای اعضای خانواده نیز کاربرد دارد و به وسیله ی آن می توان اعضای خانواده را ردیابی کرد.

  • Space (برنامه ای مخصوص iOS و Android)

در این برنامه می توانید اهداف روزانه خود را درج کنید و میزان پیشرفت روزانه تان را در آن ببینید. همچنین موارد مختلف عملکرد شما در این برنامه درج می شود. در واقع از لحظه باز کردن صفحه نمایش تا استفاده های دیگر را در برنامه ثبت می کند و به صورت یک داشبورد به شما نشان می دهد. 

  • Filpd (برنامه ای مخصوص iOS و Android)

شعار این برنامه این است : “مغز خود را برای آموزش و تمرکز پرورش دهید”. این برنامه به شما کمک می کند تا با دور کردن عوامل حواس پرتی بتوانید مغز خود را به تمرکز بیشتر و بهتر عادت دهید. همچنین در این برنامه بیش از 50 نوع داستان های انگیزشی، صداهای طبیعی و مناسب برای تمرکز، پادکست های الهام بخش و منابع اطلاعاتی مفید وجود دارد. کارکرد این برنامه به این صورت است که وقتی آن را برای مدت زمان مشخصی تنظیم می کنید، صفحه آن قفل شده و حتی راه اندازی مجدد نمی تواند برنامه را خاموش کند. به این ترتیب راهی برای تقلب وجود ندارد.

  • AppDetox (برنامه ای مخصوص iOS و Android)

اگر نمی توانید اشتیاق خود را به بازی با تلفن همراه، چک کردن شبکه های اجتماعی و … کنترل کنید، این برنامه می تواند به شما کمک کند. در این برنامه می توانید میزان استفاده و زمان دسترسی تلفن همراه خود را برنامه ریزی کنید و اگر از برنامه تخطی کنید، به شما هشدار می دهد.

  • StayOnTask (برنامه ای مخصوص Android)

این برنامه کارهای شما را برنامه ریزی کرده و استفاده شما از تلفن و میزان پیشرفت کارهایتان را مشخص می کند. به این ترتیب وقتی زمانی را تنظیم می کنید می دانید که کارها باید با چه ترتیبی پیش برود.

 

تلفن همراه همانطور که وسیله ای مفید و پرکاربرد در زندگی است، می تواند باعث ایجاد اختلال در کارها و برنامه ها و روابط اجتماعی ما نیز بشود. زیرا هرچه وابستگی فرد به آن بیشتر شود، مدت زمان کمتری را برای پیگیری کارهای روزانه ی خود اختصاص می دهد. برای همین از خود این وسیله به کمک برنامه هایی که گفته شد می توان برای کنترل میزان مصرف استفاده کرد.

پیشنهاد آیفوبلی:

چند راهکار برای ترک عادت چک کردن لحظه به لحظه تلفن همراه

قوانین استفاده از تلفن همراه در محل کار

0

دیدگاه شما

دو × 4 =

بدون دیدگاه