این ۵ نفر مسیر زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر می دهند!

5 impressive people - این 5 نفر مسیر زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر می دهند!

همان طور که می توان افرادی که برای زندگی شما می توانند مضر باشند (Toxic People افراد در اصطلاح سمی) را تشخیص داد و حذف کرد، افرادی هم وجود دارند که ارتباط با آنها می تواند مسیر زندگی شما را به سمت اتفاقات بهتر، تغییر دهد.

در مسیر زندگی و شغلی همواره با افراد مختلفی روبه رو می شوید. اما مهم این است که با چه کسانی ارتباط داشته باشید و از چه کسی دوری کنید. گاهی برخی از افراد با رفتار یا حواشی خود می توانند موقعیت شما را به شدت به خطر بیاندازند. از طرفی افرادی هم هستند که با راهنمایی و مشاوره هایی که در اختیارتان قرار می دهند، می توانند تغییرات خوبی در راه شما ایجاد کنند.

اینکه بتوان این دو دسته را از هم تشخیص داد و هوشمندانه نزدیکان را انتخاب کرد، نکته ی مهمی در زندگی و آینده کاری شما خواهد بود. در ادامه با 5 دسته از افرادی که می توانند اثرات مثبتی داشته باشند را معرفی می کنیم.

1 . سرپرست یا لیدر

لیدر یا سرپرست تیم همواره سعی دارد تا بهترین شرایط را برای مجموعه خود فراهم کند. لیدر می تواند تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد. این نکته را درنظر داشته باشید که این مهم زمانی بدست می آید که به عنوان عضوی از تیم توانسته باشید خود را به سرپرست اثبات کنید. به این ترتیب می توانید تجربیاتی را بدست آورید که او در گذر زمان کسب کرده است.

2 . روایت کننده ها

روایت کننده ها را می توان دوستانتان در نظر گرفت. اگر بخواهیم بهتر توضیح دهیم دوست صمیمی را می توان در این نقش در نظر گرفت. او با در اختیار قرار دادن تجربیات خود می تواند به شما راه های بهتری را نشان دهد. این افراد الهام بخش ما برای ماجراجویی و کسب تجربه های بیشتر خواهند بود. اما حتماً این را در نظر داشته باشید که این فرد، یک شخصیت معقول و مثبت نگر است.

3 . شونده ها

هر فردی در زندگی شخصی و کاری خود نیاز دارد تا با کسی حرف بزند. صحبت کردن درباره مسائل می تواند باعث بهتر شدن حال شما و یا پیدا کردن راه حل های بهتری شود. بنابراین اگر کسی باشد تا بدون قضاوت کردن و یا اظهار نظر نادرست به حرفهایتان گوش کند، این یک موقعیت بسیار ارزشمند است. به مرور یک گفت و شنود یک طرفه به یک مکالمه ی خوش نواز و آرامش دهنده تبدیل می شود و او می تواند با صحبت های خود احساس بهتری را به شما منتقل کند.

4 . خوشحال ترین فرد

همیشه یک نفر هست که از همه شادتر و باانرژی تر باشد. حضور این فرد در دایره ارتباطات شما می تواند احساس سرزندگی و شادی را به ارمغان بیاورد. مهم نیست که با چه کسانی کجا هستید، نکته مهم این است که در هرکجا که هستید به دنبال شادترین افراد باشید. (یادتان باشد که افراد باانرژی و شاد کار خارق العاده یا به دور از فکر انجام نمی دهند).

5 . کسی که شما را به فکر کردن وا می دارد

اگر تفکر درستی داشته باشید می توانید خیلی از کارها و اتفاقات را ساده تر پشت سر بگذارید. کسی که بتواند این حس را در شما فعال تر کند و درست فکر کردن را به شما آموزش دهد، می تواند تغییر بسیار خوبی در زندگی کاری و شخصی تان ایجاد کند. مهم نیست چقدر تلاش می کنید، مهم این است که اگر کسی از شما سوالی درباره علت تلاش کردنتان پرسید بتوانید جواب خوبی برای آن داشته باشید. این اتفاق هم زمانی پیش می آید که به خوبی درباره کارها و تلاش خود فکر کرده باشید و درواقع تلاشتان را برپایه ی تحقق افکارتان بنا کرده باشید.

 

پیشنهاد آیفوبلی :

۵ نکته کلیدی برای برقراری ارتباط قوی

شاخص کلیدی عملکرد

0

دیدگاه شما

19 − 7 =

بدون دیدگاه