راه حل هایی برای گذر از دوران رکود اقتصادی

shutterstock moneyanxiety 1168x657FILEminimizer - راه حل هایی برای گذر از دوران رکود اقتصادی

وقتی رکود در بازار اقتصادی کشور وجود داشته باشد، شرکت‌ها به طرق مختلفی نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند. برخی تا جایی که ممکن است  سعی در نادیده گرفتن آن دارند و امیدوارند که این یک مرحله موقتی باشد که به زودی از بین خواهد رفت. این شرکت ها بدترین تجربه ها را در دوران رکود اقتصادی تجربه خواهند کرد.

از سوی دیگر، شرکت‌های تجاری مدیریت‌شده، هنگامی که اولین نشانه‌های رکود اقتصادی را می‌بینند، یک رویکرد پیشگیرانه اتخاذ می‌کنند. بسیاری از این شرکت‌ها استراتژی را برای کاهش هزینه‌ها و تولید نقدینگی اتخاذ می‌کنند. برنامه آن‌ها برای انجام این کار می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

کاهش هزینه‌های عملیاتی

وقتی شرایط بازار خوب باشد، شرکت‌ها بر کاهش هزینه تمرکز نمی‌کنند. اما در مواجهه با کاهش فروش, کسب و کارها مجبور به بررسی هر هزینه در فعالیت‌های خود هستند. برون سپاری برخی از فعالیت ها می تواند تأثیر شگفت انگیزی بر کاهش هزینه ها و کنترل موجودی داشته باشد.

انتخاب برون سپاری به عنوان یک راه حل به شرکت ها اجازه می دهد تا به جای تخصیص زمان مدیریت به فعالیت هایی که برای کسب و کارشان متمرکز نیست تمرکز خود را بر زمینه های اصلی خود بیشتر کنند.

اخراج

خلاص شدن از شر کارمندان برای کاهش هزینه‌ها ،تصمیمی نیست که به سادگی گرفته شود. علاوه بر مشکلات ناشی از کارمندانی که درخواست استعفا یا مرخصی های طولانی مدت را دارند، شرکت باید بسیاری از فاکتور های مختلف دیگر را برای تصمیم در خصوص نگه داشتن و یا اخراج نیروی کار خود در نظر بگیرد. حذف کارمندان کارکشته از سیستم شرکت علی رغم کاهش هزینه های حقوق و پرداخت ، این سوال پیش می آید که “پس چگونه سیاست های رشد شرکت ادامه یابد و شاهد رشد باشیم؟”

اما نگه داشتن تعداد زیادی از کارکنان بی‌کار در حالی که تأمین حقوق آن‌ها امکان پذیر نیست، کار عاقلانه ای نیست و می تواند به عنوان یک راه حل از سوی شرکت ها برای کاهش هزینه های غیر ضروری در نظر گرفت.

برای حل این مسئله، بسیاری از شرکت ها یک استراتژی نوآورانه نیروی انسانی را اتخاذ می کنند که شامل استخدام و اخراج می شود.

کارمندانی با هزینه بالا و دارای مهارت‌ از جمله افرادی هستند که به راحتی تعویض می شوند. افراد ماهر با دانش خاص در شرکت حفظ می‌شوند و زمان آزاد در اختیار آن‌ها برای آموزش بقیه کارکنان جهت ارتقاء تخصص خود در حیطه های مورد نیاز شرکت تخصیص داده می شود. این گام زمانی سود عظیمی به آن‌ها می‌دهد که اقتصاد بهبود یابد.

فروش دارایی‌های غیر ضروری

برای زنده ماندن از یک رکود اقتصادی، یک الزام ضروری تأمین کافی پول نقد است. کاهش سودآوری، دسترسی به وام را دشوار می‌سازد یا حداقل آن را پرهزینه می کند. شرکت ها نیازمند شناسایی و فروش تمام اموالی هستند که ضرورت چندانی برایشان ندارد و یا تأثیر چشمگیری در پیشبرد اهداف آنها در راستای رشد شان ندارد. با داشتن مبلغی بیشتر از پول نقد در اختیارشان، کسب و کار شانس بیشتری برای زنده ماندن در دوران رکود طولانی را دارا خواهد بود.

در نهایت،هیچ استراتژی واحدی وجود ندارد که به یک شرکت تجاری کمک کند تا از یک رکود اقتصادی نجات پیدا کند. هر شرکت باید با توجه به شرایط خود به مجموعه‌ای از اقدامات دست زند و گام‌هایی برای کاهش هزینه (تا جایی که مقدور است) بردارد. برای برخی دیگر ممکن است استفاده از استراتژی‌های مبتکرانه بیشتری نیاز باشد مانند وارد کردن تکنولوژی‌های جدیدتر به ساختار شرکت.

پیشنهاد آیفوبلی : 

تأمین سرمایه برای کسب وکار های نوپا

سرمایه گذاری ریسک پذیر(venture capital) چیست؟

0

دیدگاه شما

17 − 10 =

بدون دیدگاه