بلاک چین تا چه حد ناشناس است؟

ناشناس بودن بلاکچین - بلاک چین تا چه حد ناشناس است؟

هنگامی که ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 بیت‌‌‌‌کوین را ساخت، نه تنها قصد ایجاد یک سیستم پرداخت منصفانه، مطمئن و شفاف را داشت، بلکه می‌‌‌‌خواست افراد وجوه خود را به صورت ناشناس بفرستند و دریافت کنند.

در مورد چگونگی صرف پول در زندگی روزمره فکر کنید. وقتی پول را از دستگاه خودپرداز برمی‌‌‌‌دارید، بانک می‌‌‌‌داند که کجا هستید و چقدر خرج می‌‌‌‌کنید. هنگامی که طی تعطیلات از کارت اعتباری خود استفاده می‌‌‌‌کنید، شرکت کارت اعتباری نیز می‌‌‌‌داند که کجا هستید و چقدر خرج می‌‌‌‌کنید. وقتی که حقوق و دستمزد خود را دریافت می‌‌‌‌کنید، بانک می داند چه مقدار پول می‌‌‌‌گیرید. لیست کسانی که از دخل و خرج شما اطلاع دارند همچنان ادامه دارد.

اما نکته این است که واسطه‌‌‌‌ها اطلاعات زیادی در مورد شما دارند. اما چه کسی به آنها حق این را می‌‌‌‌دهد که دقیقاً بدانند با پولی که به سختی به دست آورده‌‌‌‌اید چکار می‌‌‌‌کنید؟

هیچ‌‌‌‌کس چنین حقی را به آنها نمی‌‌‌‌دهد! آنها نباید این مسائل را بدانند و این همان تفاوت بلاک چین است. هنگامی که یک ارز رمزنگاری شده دریافت می‌‌‌‌کنید، آن را در یک کیف پول دیجیتال ذخیره می‌‌‌‌کنید. می‌‌‌‌توانید این ارز را بر روی کامپیوتر یا تلفن همراهتان، به صورت آنلاین یا حتی روی یک دستگاه سخت افزاری ذخیره کنید. سپس این ارز رمزنگاری شده به چیزی به نام آدرس کیف پول متصل می شود. شما می توانید همانطور که می خواهید آدرس کیف پول خود را داشته باشید، اما هیچ دو کیف پولی نمی‌‌‌‌توانند آدرس مشابهی داشته باشند.

در هنگام ارسال وجه از کیف پولی به کیف پول دیگر ،به محض تأیید تراکنش، همه می‌‌‌‌توانند مبلغ ارسال شده و تاریخ و زمان معامله را مشاهده کنند. با این حال، تنها اطلاعاتی که مردم در مورد فرستنده و گیرنده می‌‌‌‌دانند، آدرس کیف پولشان است. به همین دلیل است که معاملات بلاک چین ناشناس نیستند، اما شبه ناشناس می‌‌‌‌باشند. این کار درست شبیه خرج پول نقد در دنیای واقعی است. هنگامی که شما به سوپرمارکت محلی خود می‌‌‌‌روید و پول نقد می‌‌‌‌پردازید، سوپرمارکت می‌‌‌‌داند که چه شکلی هستید، اما هیچ اطلاعات دیگری در مورد شما ندارد!

پیشنهاد آیفوبلی :

فناوری بلاک چین چگونه می تواند دنیای امروز را بهتر کند؟

 

0

دیدگاه شما

نوزده + شش =

بدون دیدگاه