تأثیر بالقوه ی لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک در صنعت موسیقی

تأثیر بالقوه ی لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک در صنعت موسیقی

روز سه شنبه 18 ژوئن سال 2019 فیسبوک اعلام کرد که در آینده ای نزدیک ارز دیجیتال خود با نام لیبرا روانه بازار خواهد کرد. همان طور که پیشتر در مقاله “لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک” هم خواندید، با توجه به پشتوانه و همکاری موسسه های بزرگ و تشکیل یک اتحادیه برای این ارز، بنظر می رسد که لیبرا به یک ارز دیجیتال قابل اعتماد با زیرساخت های مطمئن تبدیل شود.

Daniel Ek، مدیر اجرایی CEO بهترین سرویس موزیک دنیا Spotify در مصاحبه ای که با او انجام شد می گوید: ” لیبرا می تواند با روند پرداخت مستقیم از طرفداران و مشتریان به سازندگان موسیقی در این صنعت بسیار تأثیرگذار باشد”.

در بسیاری از کشورهای دنیا، امکان پرداخت به شیوه های رایج وجود ندارد. بنابراین اگر لیبرا بتواند موفق عمل کند، می تواند جایگزین خوبی برای روش های پرداختی بسیاری از افراد در سراسر جهان باشد. حال تصور کنید که مشتریان به راحتی و مستقیم بتوانند به سازندگان موزیک پرداخت خود را انجام دهند. سرویس هایی مثل Spotify می توانند بستر این کار را به راحتی فراهم کنند.

البته ایجاد این روش برای پرداخت نیازمند فراهم کردن زیرساختهایی نیز است، اما می توان با استفاده از تکنولوژی های دیگر این کار را میسر کرد.

یکی از مقاله هایی که از فیسبوک منتشر شده می گوید: “یکی از اهدافی که فیسبوک با ساخت لیبرا دنبال می کند، توسعه و ارتقای یک استاندارد برای هویت باز Open Identity است. هویت دیجیتالی غیرمتمرکز پیش شرطی لازم برای حضور و رقابت مالی است”. اما آنچه که در این مقاله گفته شد با تأثیرگذاری در بازار موسیقی کمی در تناقض است. زیرا در این بازار باید استانداردهای هویت دیجیتال در سطح پذیرفته شده ی جهانی وجود داشته باشد. بنابراین مشتری می تواند کنترل بیشتری بر اطلاعات شخصی خود داشته باشد. با توجه به حدود 2 میلیارد کاربری که فیسبوک در نقاط مختلف دنیا دارد، بنظر می رسد که بتواند از پس این مسئله بر بیاید.

همچنین با توجه به اینکه فضای اجتماعی فیسبوک، برای شناسایی بازار هدف و رفتار مشتری می تواند فضایی مناسب باشد، با ورود لیبرا می توان بلافاصله بعد از شناسایی مشتریان، با استفاده از روش های بازاریابی و فروش مشتری را برای خرید مجاب کرد و پرداخت به راحتی از طریق ارز دیجیتال انجام شود.

پیشنهاد آیفوبلی :

تأثیر ارزهای دیجیتال و فناوری های جدید بر صنعت رسانه و سرگرمی

0

دیدگاه شما

6 − 5 =

بدون دیدگاه